ZIEDO AR 010101

"Laipni lūdzam"

 

„Tev, cilvēk, ir sacīts, kas ir labs un ko Tas Kungs no tevis prasa ( tev iesaka), proti, darīt taisnību, īstenot dzīvē mīlestību un pazemīgi staigāt sava Dieva priekšā”.  (Bībelē Mihas 6,8.)      

 

Darbojamies jau divdesmit septiņus gadus. Mūsu mērķis ir būt laimīgiem un darīt citus laimīgus. Vācam no iedzīvotājiem drēbes, pārtiku, visādus sadzīves priekšmetus un finansu līdzekļus darba veikšanai. Izdalām tos tiem kam tie ir vajadzīgi. (Skatīt atskaites). Resursus vākšana notiek arī no firmām. Esam septiņpadsmit darbinieki un strādājam sabiedriskā kārtā no darba brīvajā laikā. Resursu bāzes ir Rīgā, Liepājā, Grobiņā, Olainē. Esam laimīgi braucot pakaļ vai saņemot resursus no tiem, kuri paši atved, bet vēl laimīgāki esam kad izsniedzam tos tiem kam to trūkst un kuri nevar paši tos sagādāt. Arī invalīdu biedrības, daudzbērnu biedrības un pat no pašvaldību soc.dienestiem brauc pakaļ savāktajiem resursiem. Dažreiz mēs paši ar savu transportu vedam. Grobiņas filiāle darbojas katru dienu un apkalpo cilvēkus klātienē. Tas ir patiess prieks ko saņemam no sava darba.
       Paralēli mans darbs notiek arī cietumos (patreiz gan attālināti, telefoniski, Skypā un ar korespodenci). Tur galvenais ir ar savu priekšzīmi un vārdiem parādīt ieslodzītajiem iespēju izmainīt dzīves virzienu no varmācības uz labestību. Arī šai darbā jau pavadīts divdesmit astoņi gadi. Protams, ka mazs procents izmaina dzīvi, bet arī tas nes prieku. Mātes izsaka pateicību par saviem dēliem, sievas par saviem vīriem. Tas ir svētīgi. Bieži ieslodzīto ģimenēs ir vairāki bērni un bērnu māte, tie grib ēst un apģērbties. Viņi bez vainas ir nonākuši smagā situācijā. Latvijas bērnu namos ir ap 4000 bērnu. Visu savu dzīves pieredzi centīšamies ielikt jaunajā paaudzē lai tā mazāk ciestu paši no savām kļūdām.

    Mūsu dzīve taču ir īsa, tādēļ tā jāizmanto tā, lai pašam būtu gandarījums par padarīto. Meklēsim sadarbības iespējas. Darīt labu taču ir patīkami. Lai kļūtu laimīgs, nevajag daudz. Dzīvot priekš sevis, nozīmē dzīvot priekš kāda kam tu esi vajadzīgs.

Valdes pr.s. Rihards Krieviņš

531